Muhteşem Showman / The Greatest Showman

Paylaş

Çocukluk ve gençlik yıllarını yoksulluk içinde geçiren P.T. Barnum, 1870’li yıllarda kurduğu sirkle eğlence sektöründe büyük bir başarı kazanır. Toplumdan dışlanan her türlü “ucube” için bir sığınağa dönüşen sirk, çeşitli kesimlerden gelen tepkilere ve yaşanan ekonomik güçlüklere rağmen Barnum’un “şov devam etmeli” şiarıyla yoluna devam eder.

İZLENMELİ Mİ? Muhteşem Showman, ABD’de sirk kavramını yeniden şekillendiren ve şov dünyasının en büyük isimlerinden biri kabul edilen P.T. Barnum’un yaşam öyküsünü kurmaca öğeler katarak ele alan bir müzikal. Bir yanıyla hayallerine sahip çıkmaya, yaratıcılığa ve bireysel girişimciliğe övgü niteliğindeki film, bir yanıyla da her türlü farklılığın bir arada yaşayabilmesi gerektiğini savunan liberal bir anlatı sunuyor. Ancak Michael Gracey’nin ilk yönetmenlik denemesi, Hugh Jackman’ın kuvvetli performansına ve dönem atmosferi ile günümüze ait bir soundtrack’i bir araya getiren deneysel yapısına rağmen vasatı aşamıyor.

Yönetmen: Michael Gracey

Senaryo: Jenny Bicks, Bill Condon

Oyuncular: Hugh Jackman (P.T. Barnum), Michelle Williams (Charity Barnum), Zac Efron (Phillip Carlyle), Zendaya (Anne Wheeler), Rebecca Ferguson (Jenny Lind), Austyn Johnson (Caroline Barnum), Cameron Seely (Helen Barnum)

ABD/2017/İngilizce/105 dk./TME Films

Vizyon tarihi: 29 Aralık

GSOE_D32_013117_9584.cr2
Paylaş